Lub

Encyklopedia PWN

zwykle jednogatunkowe grupy owadów, będące potomstwem jednej lub kilku samic, zamieszkujące wspólne gniazdo lub kolonię gniazd (np. mrowisko), często broniące wspólnego terytorium, u których istnieje więź społ. (społeczne życie zwierząt), podejmujące zespołowe działania (socjologia zwierząt).
jedna z podstawowych i najszersza z kategorii socjologicznych pozbawiona wszakże jednolitego i ściśle określonego znaczenia; termin używany w publicystyce i mowie potocznej najczęściej w znaczeniu ogółu mieszkańców danego kraju lub jego wyróżnionego obszaru.
propagowana przez zwolenników kontrkultury wizja społeczeństwa wolnego od przymusu, umożliwiającego każdej jednostce samorealizację i życie w pełni autentyczne oraz formy życia społ. próbujące te wartości realizować;
poglądy na temat moralnego i religijnego aspektu życia społecznego, gospodarczego i politycznego, oparte na chrześcijańskiej koncepcji człowieka i społeczeństwa, stanowiące część doktryny chrześcijańskiej, zwłaszcza w katolicyzmie.
spostrzeganie, percepcja,
psychol. złożony proces poznawczy, w którego wyniku w umyśle człowieka powstaje obraz rzeczywistości zw. spostrzeżeniem;
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia