O nas

Wydawnictwo Naukowe PWN 
ul. G. Daimlera 2, 
02-460 WARSZAWA 

tel. 22 69 54 321 
 

Zamówienia oraz informacje o ofercie wydawniczej
 
infolinia 801 33 33 88 
godz. 9.00-17.00 (pon.-pt.)

 

Wydawnictwo Naukowe PWN SA, jest najbardziej znanym i największym na rynku wydawcą publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 tytułów rocznie – są to publikacje książkowe, e-booki i produkty multimedialne. Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy czytelników. Wydawnictwo Naukowe PWN jest właścicielem Grupy PWN składającej się z kilkunastu spółek wydawniczych, największego dystrybutora w branży wydawniczej – OSDW Azymut i sieci księgarń. Specjalizujemy się w tworzeniu książek, e-booków, w e-learningu, referencyjnych bazach danych, tłumaczeniach i systemach translacyjnychusługach językowych on-line. Od 2011 roku świadczymy także usługi digitalizacji i konwersji publikacji elektronicznych do odpowiedniego formatu.

Publikacje Grupy PWN można nabyć w księgarniach, w nowoczesnej Księgarni Internetowej PWN, w sieci sprzedaży kioskowej, a także wypożyczyć w pierwszej polskiej czytelni on-line ibuk.pl. Ponadto udostępniamy szereg naszych sztandarowych produktów encyklopedycznych, słownikowych i biznesowych w Portalu Wiedzy.

Marka PWN od lat jest synonimem prestiżu, jakości, normatywności i wiedzy na najwyższym poziomie. Potwierdzają to wysokie pozycje w ogólnopolskim Rankingu Marek organizowanym przez Rzeczpospolitą. PWN debiutując w Rankingu w 2009 roku zajął 21 miejsce wśród polskich marek, pod względem jakości postrzeganej przez klienta znalazł się na 3 miejscu, a pod względem prestiżu – na 4.

Publikacje PWN wyróżnia najwyższa jakość i wiarygodność – współpracujemy z czołowymi specjalistami niemal wszystkich dziedzin nauki, a nasi redaktorzy czuwają nad poziomem opracowania publikacji. Stąd od pokoleń PWN cieszy się popularnością i uznaniem czytelników.

O słownikach udostępnionych w serwisie sjp.pwn.pl

Słownik języka polskiego
powstał na podstawie Słownika 100 tysięcy potrzebnych słów pod red. J. Bralczyka, wyd. I, Warszawa 2005.
Aktualizacja wersji on-line (modyfikacja istniejących haseł + hasła nowe) –  Lidia Drabik

Wielki słownik ortograficzny
jest wersją on-line Wielkiego słownika ortograficznego PWN z zasadami pisowni i interpunkcji pod red. E. Polańskiego, wyd. IV, dodruk poprawiony, Warszawa 2017.

Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego
jest wersją on-line Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego, wyd. I reprint, Warszawa 1997, reprodukcja wydania z roku 1969.

O encyklopedii udostępnionej w serwisie encyklopedia.pwn.pl

Internetowa encyklopedia PWN

Hasła w serwisie encyklopedia.pwn.pl pochodzą z bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN stanowiącej podstawę wydań wszystkich encyklopedii papierowych i multimedialnych. Dokładamy wszelkich starań, by bieżące aktualizacje znalazły się w serwisie. Hasła opracowywane były na przestrzeni kilkudziesięciu lat przez czołowych specjalistów w swojej dziedzinie, w oparciu o informacje źródłowe odnotowywane w bibliografii umieszonej przy haśle. Niektóre z nich mogą jednak przedstawiać stan wiedzy zgodny z datą podaną przy materiałach źródłowych.

O cytatach z bazy aktów prawnych Unii Europejskiej w serwisie Translatica.pl

Cytaty odnotowujące konkretne użycie tłumaczeń słów angielsko-polskich i polsko-angielskich umieszczone w serwisie Translatica.pl pochodzą z Bazy danych DGT-TM, która jest wyłączną własnością Komisji Europejskiej i została udostępniona bezpłatnie i bez ograniczeń terytorialnych. Data dostępu do bazy 02.09.2019. Dokładne informacje nt. pochodzenia źródła tłumaczenia oraz daty powstania dokumentu w bazie DGT-TM zostały umieszczone pod poszczególnymi cytatami wraz z aktywnym odnośnikiem do oryginalnego dokumentu z bazy.

Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia