magnetowid

Encyklopedia PWN

PIP, Picture in Picture
(‘obraz w obrazie'), dodatkowa funkcja odbiornika telewizyjnego, umożliwiająca podczas oglądania programu obejrzenie oferty na innych kanałach lub obrazów pochodzących z zewnętrznych źródeł, jak magnetowid, kamera wideo, odbiornik satelitarny. ’
w połowie 1998 zostały uruchomione 2 platformy cyfrowe: Wizja TV (nadaje programy za pośrednictwem satelity Astra) oraz Polska Platforma Cyfrowa Cyfra+ (nadaje za pośrednictwem satelity Eutelsat).
inform. urządzenie elektroniczne stanowiące podstawową część komputera;
projektor telewizyjny, wideoprojektor,
urządzenie przeznaczone do otrzymywania (na ekranie projekcyjnym) powiększonego obrazu świetlnego w wyniku przetworzenia sygnału elektr. (wizyjnego) dostarczonego na wejście p.t. z komputera, magnetowidu, odtwarzacza DVD, kamery wideo, tunera telewizyjnego i in. Składa się z przetwornika sygnałów wizyjnych na obraz świetlny oraz z układu opt. (soczewek, zwierciadeł), przeznaczonego do rzutowania (projekcji) obrazu na ekran. W wyniku projekcji obraz ulega znacznemu powiększeniu w stosunku do obrazu, jaki można otrzymać na ekranie monitora.
S-VHS, ang. Super-Video Home System,
system zapisu obrazu i towarzyszącego mu dźwięku na taśmie magnet., stosowany w magnetowidach i kamwidach;
show view
[szou wju:; ang.],
elektroniczny aparat do programowania nagrywania ulubionych filmów i programów telewizyjnych, powszechnie nie wykorzystywany ze względu na bardzo złożony sposób obsługi.
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia