budowlane

Encyklopedia PWN

rzemiosło, a także przemysł (będący częścią przemysłu drzewnego; drewna obróbka), zajmujące się wytwarzaniem z drewna i płytowych tworzyw drzewnych różnych wyrobów stolarskich, np. opakowań (stolarstwo ogólne), oraz takich elementów, jak: meble (stolarstwo meblowe; meblarstwo), stolarka budowlana (stolarstwo budowlane), galanteria i instrumenty muzyczne (stolarstwo precyzyjne), modele i części, np. wagonów, statków wodnych (stolarstwo specjalne), nie objęte pracami ciesielskimi (ciesielstwo).
miasto wojewódzkie (woj. zachodniopomor.), pow. grodzki, w Dolinie Dolnej Odry, na Wzgórzach Szczecińskich, Równinie Goleniowskiej i Wzgórzach Bukowych, nad ujściowymi ramionami Odry — Odrą Zachodnią i Regalicą, oraz jez. Dąbie, w pobliżu (12 km od centrum) granicy z Niemcami.
gazy, ciecze i ciała stałe obecne w powietrzu, nie będące jego naturalnymi składnikami, lub też substancje występujące w ilościach wyraźnie zwiększonych w porównaniu z naturalnym składem powietrza;
naturalne nagromadzenie kopaliny w skorupie ziemskiej lub na jej powierzchni, w takiej formie i ilości, które umożliwiają jej gospodarce wykorzystanie obecnie lub w przyszłości.
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia