jakościowy

Encyklopedia PWN

kulka metafosforanu(V) sodu (NaPO3) otrzymana w płomieniu palnika przez stopienie wodorofosforanu(V) sodu i amonu (NaNH4HPO4) na druciku platynowym;
fotogrametria
[gr. phōs, phōtós ‘światło’, grámma ‘zapis’, ‘rysunek’, metréō ‘mierzę’],
dziedzina nauk techn. zajmująca się pozyskiwaniem, przekształcaniem, prezentacją i gromadzeniem informacji (ilościowych i jakościowych) dotyczących danego terenu lub obiektu na podstawie zdjęć fotogrametrycznych (tzw. fotogramów) lub ich reprezentacji cyfrowych.
urządzenia służące do pozyskiwania, przekształcania, prezentacji i gromadzenia informacji (ilościowych i jakościowych) dotyczących danego terenu lub obiektu na podstawie zdjęć fotogrametrycznych lub obrazów skanerowych.
jakościowe i ilościowe oznaczanie chem. składu mieszanin gazowych.
geostatystyka
[gr. gḗ ‘ziemia’, łac. status ‘stan rzeczy’],
mat. dział statystyki mat. poświęcony analizowaniu i prognozowaniu procesów umiejscowionych w przestrzeni i przebiegających w czasie (stochastyczne procesy).
stan organizmu ludzkiego lub zwierzęcego spowodowany całkowitym lub częściowym pozbawieniem go pokarmu a także popęd ukierunkowujący zachowanie się organizmu na pobieranie pokarmu, wywołany pobudzeniem (gł. wskutek niskiego poziomu glukozy we krwi) ośrodka głodu w przyśrodkowej części podwzgórza.
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia