Pruski-mur

Encyklopedia PWN

miasto wojewódzkie (woj. warmińsko-mazurskie), pow. grodzki, w centralnej części Pojezierza Olsztyńskiego, nad Łyną i 11 jeziorami (największe — Ukiel, Kortowskie, Track, Skanda); siedziba powiatu olsztyńskiego.
miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, na pograniczu Pojezierza Olsztyńskiego i Garbu Lubawskiego, nad Jemiełówką i jez. Jemiołowo.
miasto w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w Obniżeniu Otmuchowskim i na Przedgórzu Paczkowskim, nad Nysą Kłodzką i jej prawym dopływem Białą Wodą, w pobliżu granicy z Czechami.
Paryż, Paris Wymowa,
stolica Francji, w środkowej części Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (szer. ok. 100 m), silnie meandrującą między ujściami Yerres i Marny na południu a ujściem Oise na północnym zachodzie;
miasto wojewódzkie (województwo wielkopolskie), powiat grodzki, na obszarze Poznańskiego Przełomu Warty, Pojezierza Poznańskiego i Równiny Wrzesińskiej, nad Wartą, u ujścia jej prawych dopływów Cybiny i Głównej oraz lewego dopływu Bogdanki; siedziba powiatu poznańskiego.
m. powiatowe w województwie opolskim, na Płaskowyżu Głubczyckim, u podnóża G. Opawskich, nad Prudnikiem (lewy dopływ Osobłogi).
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia