szczególnym

Encyklopedia PWN

inżynieria bioprocesowa, inżynieria biochemiczna, bioinżynieria,
gałąź inżynierii chem. i procesowej zajmująca się techn. realizacją procesów biotechnol. (biotechnologia), tj. procesów przebiegających z udziałem organizmów żywych lub ich części, procesów, w których zasadniczym elementem jest przemiana biochemiczna;
naród tworzący podstawową ludność Litwy,
model państwa, w którym sprawowanie władzy, funkcjonowanie organów publicznych oraz wszelka działalność polityczna są ograniczone i podporządkowane chronionemu przez mechanizmy ustrojowe prawu.
kategoria ekonomiczno-prawna, oznaczająca w sensie prawnym wszystkie należności za pracę, które przysługują pracownikowi zatrudnionemu na podstawie stosunku pracy; nie są płacą dochody z pracy uzyskiwane na podstawie innych umów.
pozakodeksowy, szczególny tryb postępowania karnego o charakterze wyjątkowym, wprowadzony w celu zapewnienia ochrony podstawowych interesów państwa i obywateli oraz usprawnienia postępowania w sprawach wymagających szybkiego i surowego ukarania.
sposób usuwania z życia polit. lub fiz. likwidacji przeciwników władzy PPR (od 1948 PZPR), także forma pacyfikacji społeczeństwa.
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia