Polacy — zdobywcy medali na igrzyskach olimpijskich (od 1924)
Zgłoś uwagę
UWAGA: Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość mailową z prośbą o jego potwierdzenie.
Polacy — zdobywcy medali na igrzyskach olimpijskich (od 1924)
Polacy — zdobywcy medali na igrzyskach olimpijskich (od 1924) | ||
IGRZYSKA LETNIE | ||
VIII Paryż 1924 | ||
II | miejsce: kolarstwo (drużynowy wyścig torowy na 4000 m) — J. Lange, J. Łazarski, T. Stankiewicz i F. Szymczyk | |
III | miejsce: jeździectwo (indywidualny konkurs skoków) — A. Królikiewicz | |
IX Amsterdam 1928 | ||
I | miejsce: rzut dyskiem kobiet — H. Konopacka | |
II | miejsce: jeździectwo (drużynowy konkurs skoków) — M. Antoniewicz, K. Gzowski, K. Szosland | |
III | miejsce: drużynowy turniej w szabli — T. Friedrich, K. Laskowski, A. Małecki, A. Papée, W. Segda, J. Zabielski; wioślarstwo (czwórka ze sternikiem) — L. Birkholc, F. Bronikowski, E. Jankowski, B. Ormanowski i sternik B. Drewek; wszechstronny konkurs konia wierzchowego (drużynowo) — M. Antoniewicz, K. Rómmel, J. Trenkwald | |
X Los Angeles 1932 | ||
I | miejsce: bieg na 10 000 m — J. Kusociński; bieg kobiet na 100 m — S. Walasiewicz | |
II | miejsce: wioślarstwo (dwójka ze sternikiem) — J. Braun, J. Ślązak i sternik J. Skolimowski | |
III | miejsce: rzut dyskiem kobiet — J. Wajs; wioślarstwo (dwójka bez sternika) — J. Mikołajczak, H. Budziński; wioślarstwo (czwórka ze sternikiem) — J. Braun, J. Ślązak, S. Urban, E. Kobyliński i sternik J. Skolimowski; drużynowy turniej w szabli — W. Dobrowolski, T. Friedrich, L. Lubicz-Nycz, A. Papée, W. Segda, M. Suski | |
XI Berlin 1936 | ||
II | miejsce: bieg kobiet na 100 m — S. Walasiewicz; rzut dyskiem kobiet — J. Wajs; wszechstronny konkurs konia wierzchowego (drużynowo) — Z. Kawecki, S. Kulesza, H. Roycewicz | |
III | miejsce: rzut oszczepem kobiet — M. Kwaśniewska; strzelanie z karabinka małokalibrowego na 50 m — W. Karaś; wioślarstwo (dwójka podwójna) — R. Verey, J. Ustupski | |
XIV Londyn 1948 | ||
III | miejsce: boks (waga piórkowa) — A. Antkiewicz | |
XV Helsinki 1952 | ||
I | miejsce: boks (waga półśrednia) — Z. Chychła | |
II | miejsce: boks (waga lekka) — A. Antkiewicz; gimnastyka (ćwiczenia wolne) — J. Jokiel | |
III | miejsce: wioślarstwo (jedynki) — T. Kocerka | |
XVI Melbourne 1956 | ||
I | miejsce: skok w dal kobiet — E. Duńska-Krzesińska | |
II | miejsce: rzut oszczepem — J. Sidło; strzelanie do rzutków — A. Smelczyński; drużynowy turniej w szabli — M. Kuszewski, Z. Pawlas, J. Pawłowski, A. Piątkowski, W. Zabłocki, R. Zub; indywidualny turniej w szabli — J. Pawłowski | |
III | miejsce: podnoszenie ciężarów (waga do 60 kg) — M. Zieliński; boks (waga piórkowa) — H. Niedźwiecki; boks (waga lekkośrednia) — Z. Pietrzykowski; gimnastyka kobiet (zespołowe ćwiczenia z przyborami) — D. Jokiel, N. Kot, H. Rakoczy, D.Stachow, L. Szczerbińska, B. Ślizowska | |
XVII Rzym 1960 | ||
I | miejsce: bieg na 3000 m z przeszkodami — Z. Krzyszkowiak; trójskok — J. Szmidt; boks (waga lekka) — K. Paździor; podnoszenie ciężarów (waga do 82,5 kg) — I. Paliński | |
II | miejsce: skok w dal kobiet — E. Duńska-Krzesińska; skok wzwyż kobiet — J. Jóźwiakowska; boks (waga piórkowa) — J. Adamski; boks (waga średnia) — T. Walasek; boks (waga półciężka) — Z. Pietrzykowski; drużynowy turniej w szabli — M. Kuszewski, E. Ochyra, J. Pawłowski, A. Piątkowski, W. Zabłocki, R. Zub | |
III | miejsce: bieg na 5000 m — K. Zimny; rzut młotem — T. Rut; bieg sztafetowy kobiet 4 × 100 m — T. Wieczorek (Ciepły), B. Janiszewska, C. Jesionowska, H. Richter; wioślarstwo (jedynki) — T. Kocerka; kajakarstwo (jedynki kobiet na 500 m) — D. Walkowiak; kajakarstwo (dwójki mężczyzn na 1000 m) — S. Kapłaniak, W. Zieliński; boks (waga kogucia) — B. Bendig; boks (waga lekkośrednia)— M. Kasprzyk; boks (waga półśrednia) — L. Drogosz; zapasy (styl wolny, waga do 57 kg) — T. Trojanowski; podnoszenie ciężarów (waga do 82,5 kg) — J. Bochenek | |
XVIII Tokio 1964 | ||
I | miejsce: bieg sztafetowy kobiet 4 × 100 m — T. Ciepły, I. Kirszenstein (Szewińska), H. Górecka, E. Kłobukowska; trójskok — J. Szmidt; indywidualny turniej we florecie — E. Franke; boks (waga lekka) — J. Grudzień; boks (waga lekkopółśrednia) — J. Kulej; boks (waga półśrednia) — M. Kasprzyk; podnoszenie ciężarów (waga do 67,5 kg) — W. Baszanowski | |
II | miejsce: bieg kobiet na 80 m przez płotki — T. Ciepły; bieg kobiet na 200 m — I. Kirszenstein (Szewińska); bieg sztafetowy mężczyzn 4 × 100 m — M. Dudziak, M. Foik, W. Maniak, A. Zieliński; skok w dal kobiet — I. Kirszenstein (Szewińska); drużynowy turniej we florecie — E. Franke, R. Parulski, J. Różycki, Z. Skrudlik, W. Woyda; boks (waga musza) — A. Olech | |
III | miejsce: bieg kobiet na 100 m — E. Kłobukowska; bieg na 400 m — A. Badeński; drużynowy turniej w szabli — E. Ochyra, J. Pawłowski, A. Piątkowski, W. Zabłocki, R. Zub; siatkówka kobiet — K. Czajkowska, M. Golimowska, K. Jakubowska, K. Krupa, J. Ledwig, J. Marko, J. Rutkowska, Z. Szczęśniewska, M. Śliwka, D. Wagner; boks (waga lekkośrednia) — J. Grzesiak; boks (waga średnia) — T. Walasek; boks (waga półciężka) — Z. Pietrzykowski; podnoszenie ciężarów (waga do 60 kg) — M. Nowak; podnoszenie ciężarów (waga do 67,5 kg) — M. Zieliński; podnoszenie ciężarów (waga do 90 kg) — I. Paliński | |
XIX Meksyk 1968 | ||
I | miejsce: bieg kobiet na 200 m — I. Kirszenstein-Szewińska; indywidualny turniej w szabli — J. Pawłowski; boks (waga lekkopółśrednia) — J. Kulej; podnoszenie ciężarów (waga do 67,5 kg) — W. Baszanowski; strzelanie z pistoletu sylwetkowego (pd 6) — J. Zapędzki | |
II | miejsce: boks (waga musza) — A. Olech; boks (waga lekka) — J.Grudzień | |
III | miejsce: bieg kobiet na 100 m — I. Kirszenstein-Szewińska; boks (waga papierowa) — H. Skrzypczak; boks (waga półciężka) — S. Dragan; podnoszenie ciężarów (waga do 56 kg) — H. Trębicki; podnoszenie ciężarów (waga do 67,5 kg) — M. Zieliński; podnoszenie ciężarów (waga do 82,5 kg) — N. Ozimek; podnoszenie ciężarów (waga do 90 kg) — M. Gołąb; kolarstwo torowe (wyścig na 1 km) — J. Kierzkowski; drużynowy turniej we florecie — E. Franke, A. Lisewski, R. Parulski, Z. Skrudlik, W. Woyda; drużynowy turniej w szpadzie — B. Andrzejewski, K. Barburski, M. Butkiewicz, B. Gonsior, H. Nielaba; siatkówka kobiet — H. Aszkiełowicz, L. Chmielnicka, K. Czajkowska, K. Jakubowska, K. Krupa, J. Książek, B. Niemczyk, K. Ostromęcka, E. Porzec, Z. Szczęśniewska, W. Wiecha | |
XX Monachium 1972 | ||
I | miejsce: pchnięcie kulą — W. Komar; podnoszenie ciężarów (waga do 52 kg) — Z. Smalcerz; boks (waga lekka) — J. Szczepański; indywidualny turniej we florecie — W. Woyda; strzelanie z pistoletu sylwetkowego (pd 6) — J. Zapędzki; drużynowy turniej we florecie mężczyzn — M. Dąbrowski, A. Godel, J. Kaczmarek, L. Koziejowski, W. Woyda; piłka nożna — Z. Anczok, L. Ćmikiewicz, K. Deyna, R. Gadocha, J. Gorgoń, Z. Gut, A. Jarosik, H. Kostka, J. Kraska, K. Kmiecik, G. Lato, W. Lubański, Z. Maszczyk, J. Marx, M. Ostafiński, M. Szeja, Z. Szołtysik, A. Szymanowski, R. Szymczak | |
II | miejsce: łucznictwo — I. Szydłowska; podnoszenie ciężarów (waga do 82,5 kg) — N. Ozimek; boks (waga lekkośrednia) — W. Rudkowski; judo (waga do 68 kg) — A. Zajkowski; kolarstwo (wyścig drużynowy na 100 km) — E. Barcik, L. Lis, S. Szozda, R. Szurkowski | |
III | miejsce: bieg kobiet na 200 m — I. Szewińska; dziesięciobój — R. Katus; boks (waga musza) — L. Błażyński; boks (waga półciężka) — J. Gortat; podnoszenie ciężarów (waga do 67,5 kg) — Z. Kaczmarek; zapasy (styl klasyczny, waga do 62 kg) — K. Lipień; zapasy (styl klasyczny, waga do 90 kg) — Cz. Kwieciński; kajakarstwo (dwójki mężczyzn na 1000 m) — R. Piszcz, W. Szuszkiewicz; kolarstwo (tandemy) — A. Bek, B.Kocot | |
XXI Montreal 1976 | ||
I | miejsce: bieg kobiet na 400 m — I. Szewińska; skok wzwyż — J. Wszoła; skok o tyczce — T. Ślusarski; pięciobój nowoczesny — J. Pyciak-Peciak; podnoszenie ciężarów (waga do 67,5 kg) — Z. Kaczmareka; zapasy styl klasyczny (waga do 62 kg) — K. Lipień; boks (waga lekkośrednia) — J. Rybicki; siatkówka mężczyzn — B. Bebel, R. Bosek, W. Gawłowski, M. Karbarz, Z. Lubiejewski, L. Łasko, M. Rybaczewski, W. Sadalski, E. Skorek, W. Stefański, T. Wójtowicz, Z. Zarzycki | |
II | miejsce: bieg na 3000 m z przeszkodami — B. Malinowski; bieg sztafetowy 4 × 100 m mężczyzn — R. Podlas, J. Werner, Z. Jaremski, J. Pietrzyk; podnoszenie ciężarów (waga do 56 kg) — G. Cziura; kajakarstwo (dwójki mężczyzn na 500 m) — J. Opara, A. Gronowicz; kolarstwo (drużynowy wyścig szosowy na 100 km) — T. Mytnik, M. Nowicki, S. Szozda, R. Szurkowski; piłka nożna — J. Beniger, L. Ćmikiewicz, K. Deyna, J. Gorgoń, H. Kasperczak, K. Kmiecik, G. Lato, Z. Maszczyk, P. Mowlik, R. Ogaza, W. Rudy, A. Szarmach, A. Szymanowski, J. Tomaszewski, H. Wawrowski, H. Wieczorek, W. Żmuda | |
III | miejsce: boks (waga musza) — L. Błażyński; boks (waga piórkowa) — L. Kosedowski; boks (waga lekkopółśrednia) — K. Szczerba; boks (waga półciężka) — J. Gortat; podnoszenie ciężarów (waga do 67,5 kg) — K. Czarnecki; podnoszenie ciężarów (waga do 110 kg) — T. Rutkowski; strzelectwo (skeet) — W. Gawlikowski; strzelectwo (biegnący dzik) — J. Greszkiewicz; judo (waga do 70 kg) — M. Tałaj; zapasy styl klasyczny (waga do 90 kg) — Cz. Kwieciński; zapasy styl klasyczny (waga do 100 kg) — A. Skrzydlewski; kolarstwo (indywidualny wyścig szosowy) — M. Nowicki; piłka ręczna — Z. Antczak, J. Brzozowski, P. Cieśla, J. Gmyrek, A. Kałuziński, J. Klempel, Z. Kuchta, J. Melcer, R. Przybysz, H. Rozmiarek, A. Sokołowski, A. Szymczak, M. Wojczak, W. Zieliński | |
XXII Moskwa 1980 | ||
I | miejsce: bieg 3000 m z przeszkodami — B. Malinowski; skok o tyczce — W. Kozakiewicz; jeździectwo (indywidualny konkurs skoków) — J. Kowalczyk | |
II | miejsce: skok wzwyż kobiet — U. Kielan; skok wzwyż mężczyzn — J. Wszoła; skok o tyczce — T. Ślusarski; bieg sztafetowy 4 × 100 m — L. Dunecki, Z. Licznerski, M. Woronin, K. Zwoliński; kolarstwo (indywidualny wyścig szosowy) — Cz. Lang; zapasy (styl klasyczny, waga do 57 kg) — J. Lipień; zapasy (styl klasyczny, waga do 68 kg) — A. Supron; zapasy (styl klasyczny, waga do 82 kg) — J. Dołgowicz; zapasy (styl klasyczny, waga do 100 kg) — R. Bierła; zapasy (styl wolny, waga do 52 kg) — W. Stecyk; boks (waga półciężka) — P. Skrzecz; wioślarstwo (dwójki bez sterniczki) — M. Dłużewska, Cz. Kościańska; szermierka (szpada drużynowo) — L. Chronowski, P. Jabłkowski, A. Lis, M. Strzałka, L. Swornowski; jeździectwo (drużynowy konkurs skoków) — J. Bobik, W. Hartman, J. Kowalczyk, M. Kozicki | |
III | miejsce: bieg 100 m przez płotki — L. Langer; pływanie (400 m stylem zmiennym) — A. Czopek; szermierka (floret indywidualnie) — B. Wysoczańska; judo (waga do 65 kg) — J. Pawłowski; podnoszenie ciężarów (waga do 56 kg) — T. Dembończyk; podnoszenie ciężarów (waga do 60 kg) — M. Seweryn; podnoszenie ciężarów (waga do 110 kg) — T. Rutkowski; zapasy (styl wolny, waga do 90 kg) — A. Cichoń; zapasy (styl wolny, waga poniżej 100 kg) — A. Sandurski; boks (waga piórkowa) — K. Kosedowski; boks (waga lekka) — K. Adach; boks (waga półśrednia) — K. Szczerba; boks (waga średnia) — J. Rybicki; szermierka (floret drużynowo) — L. Koziejowski, A. Robak, M. Sypniewski, B. Zych; wioślarstwo (czwórki ze sternikiem) — R. Kubiak, G. Nowak, R. Stadniuk, G. Stellak, A. Tomasiak | |
XXIII Los Angeles 1984 | ||
Reprezentacja Polski nie brała udziału | ||
XXIV Seul 1988 | ||
I | miejsce: judo (waga do 78 kg) — W. Legień; zapasy (styl klasyczny, waga do 100 kg) — A. Wroński | |
II | miejsce: szabla — J. Olech; judo (waga do 65 kg) — J. Pawłowski; zapasy (styl klasyczny, waga do 48 kg) — A. Głąb; kajakarstwo (C-2, 500 m) — M. Dopierała, M. Łbik; kolarstwo (drużynowy wyścig szosowy na 100 km) — J. Halupczok, Z. Jaskuła, M. Leśniewski, A. Sypytkowski | |
III | miejsce: kajakarstwo (K-1, 500 m) — I. Dylewska; pływanie (styl dowolny, 400 m) — A. Wojdat; zapasy (styl klasyczny, waga do 74 kg) — J. Tracz; podnoszenie ciężarów (waga do 90 kg) — S. Zawada; boks (waga półśrednia) — J. Dydak; boks (waga półciężka) — H. Petrich; boks (waga ciężka) — A. Gołota; boks (waga superciężka) — J. Zarenkiewicz; kajakarstwo (C-2, 1000 m) — M. Dopierała, M. Łbik | |
XXV Barcelona 1992 | ||
I | miejsce: judo (waga do 86 kg) — W. Legień; pięciobój nowoczesny indywidualnie — A. Skrzypaszek; pięciobój nowoczesny drużynowo — M. Czyżowicz, D. Goździak, A. Skrzypaszek | |
II | miejsce: podnoszenie ciężarów (waga do 82,5 kg) — K. Siemion; zapasy (styl klasyczny, waga do 82 kg) — P. Stępień; zapasy (styl klasyczny, waga do 74 kg) — J. Tracz; pływanie (100 m stylem motylkowym) — R. Szukała; kajakarstwo (K-2, 500 m) — M. Freimut, W. Kurpiewski; piłka nożna — D. Adamczuk, M. Bajor, J. Brzęczek, D. Gęsior, M. Jałocha, A. Juskowiak, A. Kłak, A. Kobylański, D. Koseła, W. Kowalczyk, M. Koźmiński, T. Łapiński, G. Mielcarski, A. Onyszko, R. Staniek, D. Szubert, P. Świerczewski, M. Waligóra, T. Wałdoch, T. Wieszczycki | |
III | miejsce: boks (waga półciężka) — W. Bartnik; wioślarstwo (jedynka) — K. Broniewski; kajakarstwo (K-1, 500 m) — I. Dylewska; strzelectwo (karabinek dowolny) — M. Książkiewicz; podnoszenie ciężarów (waga do 100 kg) — W. Malak; skok wzwyż — A. Partyka; podnoszenie ciężarów (waga do 90 kg) — S. Wołczaniecki; floret drużynowo — P. Kiełpikowski, A. Krzesiński, C. Siess, R. Sobczak, M. Sypniewski; kajakarstwo (K-2, 1000 m) — G. Kotowicz, D. Białkowski; wioślarstwo (czwórka ze sternikiem) — M. Łasicki, W. Jankowski, T. Tomiak, J. Streich i M. Cieślak | |
XXVI Atlanta 1996 | ||
I | miejsce: strzelectwo (karabinek pneumatyczny kobiet) — R. Mauer; judo (waga do 95 kg) — R. Wolny; zapasy (styl klasyczny, waga do 100 kg) — A. Wroński; zapasy (styl klasyczny, waga do 62 kg) — W. Zawadzki; żeglarstwo (klasa finn) — M. Kusznierewicz; lekkoatletyka (chód na 50 km) — R. Korzeniowski | |
II | miejsce: judo (waga do 66 kg) — A. Szczepańska; zapasy (styl klasyczny, waga do 90 kg) — J. Fafiński; szermierka (drużynowy turniej we florecie) — P. Kiełpikowski, A. Krzesiński, I. Rodzeiwcz, R. Sobczak; strzelectwo (skeet) — M. Rzepkowski; lekkoatletyka (skok wzwyż mężczyzn) — R. Partyka | |
III | miejsce: zapasy (styl klasyczny, waga do 74 kg) — J. Tracz; strzelectwo (karabinek standard kobiet) — R. Mauer; podnoszenie ciężarów (waga do 83 kg) — A. Cofalik; łucznictwo (drużyna kobiet) — I. Dzięcioł, K. Klata, J. Nowicka; kajakarstwo (K-1, 500 m) — P. Markiewicz | |
XXVII Sydney 2000 | ||
I | miejsce: lekkoatletyka (chód na 50 km) — R. Korzeniowski; lekkoatletyka (chód na 20 km) — R. Korzeniowski; wioślarstwo (dwójka podwójna wagi lekkiej) — R. Sycz, T. Kucharski; strzelectwo (karabinek standard) — R. Mauer-Różańska; lekkoatletyka (rzut młotem kobiet) — K. Skolimowska; lekkoatletyka (rzut młotem) — Sz. Ziółkowski | |
II | miejsce: szermierka (floret drużynowy kobiet) — S. Gruchała, M. Mroczkiewicz, A. Rybicka, B. Wolnicka; podnoszenie ciężarów (waga do 94 kg) — Sz. Kołecki; podnoszenie ciężarów (waga powyżej 75 kg) — A. Wróbel; kajakarstwo górskie (C-2) — K. Kołomański, M. Staniszewski; kajakarstwo (C-2) — P. Baraszkiewicz, D. Jędraszko | |
III | miejsce: gimnastyka (skok przez konia) — L. Blanik; kajakarstwo (K-2) — A. Pastuszka, B. Sokołowska; kajakarstwo (K-4) — D. Białkowski, G. Kotowicz, A. Seroczyński; M. Witkowski | |
XXVIII Ateny 2004 | ||
I | miejsce: lekkoatletyka (chód na 50 km) — R. Korzeniowski; wioślarstwo (dwójka podwójna wagi lekkiej) — R. Sycz, T. Kucharski; pływanie (200 m stylem motylkowym) — O. Jędrzejczak | |
II | miejsce: pływanie (100 m stylem motylkowym i 400 m stylem dowolnym) — O. Jędrzejczak | |
III | miejsce: lekkoatletyka (skok o tyczce) — A. Rogowska; szermierka (floret) — S. Gruchała; kajakarstwo (K-2) — A. Pastuszka, B. Sokołowska; podnoszenie ciężarów (waga powyżej 75 kg) — A. Wróbel; żeglarstwo (klasa Finn) — M. Kusznierewicz | |
XXIX Pekin 2008 | ||
I | miejsce: lekkoatletyka (pchnięcie kulą) — T. Majewski; wioślarstwo (czwórka podwójna) — A. Korol, M. Jeliński, M. Kolbowicz, K. Wasilewski; gimnastyka (skok przez stół) — L. Blanik | |
II | miejsce: lekkoatletyka (rzut dyskiem) — P. Małachowski; kolarstwo MTB — M. Włoszczowska; kajakarstwo (K-2) — B. Mikołajczyk, A. Konieczna; wioślarstwo (czwórka wagi lekkiej) — Ł. Pawłowski, B. Pawełczak, M. Bernatajtys, P. Rańda; podnoszenie ciężarów (do 94 kg) — Sz. Kołecki; szpada (drużyna) — T. Motyka, R. Zawrotniak, A. Wiercioch, R. Andrzejuk | |
III | miejsce: zapasy (do 72 kg) — A. Wieszczek | |
XXX Londyn 2012 | ||
I | miejsce: lekkoatletyka (pchnięcie kulą) — T. Majewski; podnoszenie ciężarów (do 85 kg) — A.E. Zieliński | |
II | miejsce: strzelectwo (karabinek pneumatyczny 10 m) — S. Bogacka; lekkoatletyka (rzut młotem) — A. Włodarczyk | |
III | miejsce: wioślarstwo (dwójka podwójna) — M. Fularczyk, J. Michalska; zapasy (do 84 kg) — Damian Janikowski; podnoszenie ciężarów (do 105 kg) — Bartłomiej Bonk; żeglarstwo (klasa RS:X) — P. Miarczyński; żeglarstwo (klasa RS:X) — Z. Moceti-Klepacka; kajakarstwo (K2 500 m) — K. Naja, B. Mikołajczyk | |
IGRZYSKA ZIMOWE | ||
VII Cortina d'Ampezzo 1956 | ||
III | miejsce: narciarstwo (dwóbój klasyczny) — F. Gąsienica Groń | |
VIII Squaw Valley 1960 | ||
II | miejsce: łyżwiarstwo szybkie (1500 m) — E. Seroczyńska | |
III | miejsce: łyżwiarstwo szybkie (1500 m) — H. Pilejczyk | |
XI Sapporo 1972 | ||
I | miejsce: skoki narciarskie (duża skocznia) — W. Fortuna | |
XIX Salt Lake City 2002 | ||
II | miejsce: skoki narciarskie (duża skocznia) — A. Małysz | |
III | miejsce: skoki narciarskie (średnia skocznia) — A. Małysz | |
XX Turyn 2006 | ||
II | miejsce: biatlon, bieg masowy na 15 km — T. Sikora | |
III | miejsce: bieg narciarski ze startu wspólnego na 30 km — J. Kowalczyk | |
XXI Vancouver 2010 | ||
I | miejsce: bieg narciarski ze startu wspólnego na 30 km — J. Kowalczyk | |
II | miejsce: skoki narciarskie (duża i normalna skocznia) — A. Małysz; sprint indywidualnie na 1,4 km stylem klasycznym — J. Kowalczyk | |
III | miejsce: bieg narciarski techniką łączoną na 15 km — J. Kowalczyk; łyżwiarstwo szybkie, bieg drużynowy kobiet — K. Bachleda-Curuś, K. Woźniak, L. Złotkowska | |
XXII Soczi 2014 | ||
I | miejsce: łyżwiarstwo szybkie (bieg na 1500 m) — Z. Bródka; biegi narciarskie (bieg na 10 km; styl klasyczny) — J. Kowalczyk; skoki narciarskie (duża i normalna skocznia) — K. Stoch | |
II | miejsce: łyżwiarstwo szybkie (bieg drużynowy kobiet) — K. Bachleda-Curuś, K. Woźniak, L. Złotkowska, N. Czerwonka | |
III | miejsce: łyżwiarstwo szybkie (bieg drużynowy męzczyzn) — Z. Bródka, K. Niedźwiedzki, J. Szymański | |
KONKURSY SZTUKI | ||
IX Amsterdam 1928 | ||
I | miejsce: poezja — K. Wierzyński | |
III | miejsce: grafika — W. Skoczylas | |
X Los Angeles 1932 | ||
I | miejsce: rzeźba — J. Klukowski | |
II | miejsce: grafika — J. Konarska | |
XI Berlin 1936 | ||
II | miejsce: rzeźba — J. Klukowski | |
III | miejsce: grafika — S. Ostoja-Chrostowski; proza — J. Parandowski | |
XIV Londyn 1948 | ||
I | miejsce: muzyka — Z. Turski |
zgłoś uwagę