Olimpijskie igrzyska — polscy mistrzowie olimpijscy
Zgłoś uwagę
UWAGA: Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymasz wiadomość mailową z prośbą o jego potwierdzenie.
Olimpijskie igrzyska — polscy mistrzowie olimpijscy
Polacy — mistrzowie olimpijscy | ||
Rok | Mistrz | Dyscyplina |
1928 | Halina Konopacka | lekkoatletyka |
1932 | Janusz Kusociński | lekkoatletyka |
1932 | Stanisława Walasiewicz | lekkoatletyka |
1952 | Zygmunt Chychła | boks |
1956 | Elżbieta Duńska-Krzesińska | lekkoatletyka |
1960 | Zdzisław Krzyszkowiak | lekkoatletyka |
1960 | Ireneusz Paliński | podnoszenie ciężarów |
1960 | Kazimierz Paździor | boks |
1960 | Józef Szmidt | lekkoatletyka |
1964 | Waldemar Baszanowski | podnoszenie ciężarów |
1964 | Józef Grudzień | boks |
1964 | Egon Franke | szermierka |
1964 | Marian Kasprzyk | boks |
1964 | Jerzy Kulej | boks |
1964 | Józef Szmidt | lekkoatletyka |
1964 | sztafeta kobiet 4 × 100 m | lekkoatletyka |
1968 | Waldemar Baszanowski | podnoszenie ciężarów |
1968 | Irena Kirszenstein-Szewińska | lekkoatletyka |
1968 | Jerzy Kulej | boks |
1968 | Jerzy Pawłowski | szermierka |
1968 | Józef Zapędzki | strzelectwo |
1972 | Władysław Komar | lekkoatletyka |
1972 | Jan Szczepański | boks |
1972 | Zygmunt Smalcerz | podnoszenie ciężarów |
1972 | Witold Woyda | szermierka |
1972 | Józef Zapędzki | strzelectwo |
1972 | drużyna florecistów | szermierka |
1972 | drużyna piłkarzy | piłka nożna |
1972 | Wojciech Fortuna | skoki narciarskie |
1976 | Kazimierz Lipień | zapasy |
1976 | Janusz Pyciak-Peciak | pięciobój nowoczesny |
1976 | Jerzy Rybicki | boks |
1976 | Irena Szewińska | lekkoatletyka |
1976 | Tadeusz Ślusarski | lekkoatletyka |
1976 | Jacek Wszoła | lekkoatletyka |
1976 | drużyna siatkarzy | siatkówka |
1980 | Jan Kowalczyk | jeździectwo |
1980 | Władysław Kozakiewicz | lekkoatletyka |
1980 | Bronisław Malinowski | lekkoatletyka |
1988 | Waldemar Legień | judo |
1988 | Andrzej Wroński | zapasy |
1992 | Waldemar Legień | judo |
1992 | Arkadiusz Skrzypaszek | pięciobój nowoczesny |
1992 | drużyna pięcioboistów | pięciobój nowoczesny |
1996 | Robert Korzeniowski | lekkoatletyka |
1996 | Mateusz Kusznierewicz | żeglarstwo |
1996 | Renata Mauer | strzelectwo |
1996 | Paweł Nastula | judo |
1996 | Ryszard Wolny | zapasy |
1996 | Andrzej Wroński | zapasy |
1996 | Włodzimierz Zawadzki | zapasy |
2000 | Robert Korzeniowski | lekkoatletyka |
2000 | Tomasz Kucharski, Robert Sycz | wioślarstwo |
2000 | Renata Mauer | strzelectwo |
2000 | Kamila Skolimowska | lekkoatletyka |
2000 | Szymon Ziółkowski | lekkoatletyka |
2004 | Otylia Jędrzejczak | pływanie |
2004 | Robert Korzeniowski | lekkoatletyka |
2004 | Tomasz Kucharski, Robert Sycz | wioślarstwo |
2008 | Leszek Blanik | gimnastyka sportowa |
2008 | Tomasz Majewski | lekkoatletyka |
2008 | Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski | wioślarstwo |
2010 | Justyna Kowalczyk | biegi narciarskie |
2012 | Tomasz Majewski | lekkoatletyka |
2012 | Anita Włodarczyk | lekkoatletyka |
2012 | Adrian Zieliński | podnoszenie ciężarów |
2014 | Zbigniew Bródka | łyżwiarstwo szybkie |
2014 | Justyna Kowalczyk | biegi narciarskie |
2014 | Kamil Stoch | skoki narciarskie |
2016 | Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj | wioślarstwo |
2016 | Anita Włodarczyk | lekkoatletyka |
2018 | Kamil Stoch | skoki narciarskie |
2020 | Wojciech Nowicki | lekkoatletyka |
2020 | Dawid Tomala | lekkoatletyka |
2020 | Anita Włodarczyk | lekkoatletyka |
2020 | sztafeta mieszana 4×400 m | lekkoatletyka |
zgłoś uwagę