WATYKAN

Encyklopedia PWN

radio
[łac. radius ‘promień’],
środek masowego komunikowania, służący do rozpowszechniania audycji słownych i muzycznych o zróżnicowanym charakterze (m.in.: informacyjnych, rozrywkowych, kulturalnych, literackich, teatru radiowego, oświatowych, edukacyjnych, sportowych), adresowanych do szerokiego audytorium.
Rafael, właśc. Raffaello Santi, Raffaello Sanzio, ur. 28 III lub 6 IV 1483, Urbino, zm. 6 IV 1520, Rzym,
włoski malarz, rysownik, architekt.
Re Giovanni Battista, ur. 30 I 1934, Borno,
wł. ksiądz, dyplomata watykański, kardynał;
nadawanie w radiu i telewizji rozpoczęła IX 1989. Z końcem 1993 powstały odrębne redakcje w Polskim Radiu (z ks. K. Ołdakowskim) i w Telewizji Polskiej. W redakcji telewizyjnej przygotowywane są dla TVP 1: transmisje niedzielnej modlitwy Anioł Pański z Watykanu, program publicystyczny Ludzki świat, teleturniej wiedzy religijnej Salomon, dla młodzieży Raj, magazyn Credo, dla dzieci i rodziców Ziarno oraz katolicki magazyn informacyjny Czasy (włączony w publicystykę społeczno-polityczną TVP 1); dla TVP 2: program publicystyczny W okolice Stwórcy oraz refleksje Słowo na niedzielę , dla TV Polonia: transmisje niedzielnej Mszy świętej. Przeciętna oglądalność programów katolickich w telewizji wynosi ok. 6%.
osiedla indiańskie, zakładane przez zakonnników: franciszkanów, kapucynów, a zwłaszcza jezuitów, na peryferiach kolonii hiszp. w Ameryce;
nieformalny ruch społ. skupiony wokół rozgłośni Radio Maryja
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia