strukturalną

Encyklopedia PWN

mat. dział matematyki poświęcony opisowi grup (grupa) — struktur algebraicznych najczęściej spotykanych w matematyce i jej zastosowaniach.
stosowana w Polsce forma następstwa w indywidualnych gospodarstwach rolnych, związana z systemem ubezpieczeń społ. rolników uregulowanym w ustawie z 1990.
strukturalizm
[ang. < łac.],
termin upowszechniony w latach 40. XX w.; pierwotnie oznaczał podejście i metodę badawczą stosowane w lingwistyce, następnie stał się nazwą orientacji teoretycznej w antropologii społecznej i kulturowej, badaniach literackich, religioznawstwie i psychologii.
przeciwciała swoiście rozpoznające charakterystyczną cechę strukturalną (idiotyp), stanowiącą fragment części zmiennych lekkich i ciężkich łańcuchów innych przeciwciał własnego organizmu;
zespół metod służących do określania struktury materii, tj. rodzaju atomów, z których jest ona zbudowana i rozmieszczenia ich w przestrzeni.
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, ang. European Regional Development Fund,
jeden z funduszy strukturalnych EWG (obecnie Wspólnoty Europejskiej), który rozpoczął działalność 1975, w wyniku porozumienia uzgodnionego 1972;
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia