składowymi

Encyklopedia PWN

CMOS, ang. Complementary MOS, komplementarny układ scalony MOS,
monolityczny układ scalony z parami wzbogaconych komplementarnych tranzystorów MOS o przeciwstawnych typach kanału, tj. n i p; wytwarzany technologią zw. również CMOS.
inform. informacje wyrażone w pewnym języku;
filtracja
[łac.],
mat. metoda szacowania nieobserwowanych składowych procesu stochastycznego (stochastyczne procesy) polegająca na przekształceniu tego procesu za pomocą operatora zw. filtrem;
intensjonalność
[łac. intensio ‘treść’, ‘natężenie’],
właściwość zdań, których wartość log. (tzw. prawdziwość lub fałszywość) nie zależy od wartości log. zdań składowych (jak w przypadku wyrażeń ekstensjonalnych), ale od zachodzenia określonych związków (znaczeniowych, czasowych, przyczynowych itp.) między tym, o czym mówią zdania składowe.
fot. zintegrowana maszyna do zautomatyzowanej obróbki chem. materiałów fot. (negatywowych, diapozytywowych), a także zautomatyzowanego kopiowania (powiększania fot.) w celu uzyskania pozytywowych obrazów fot. (najczęściej na papierze fot.), zawierająca elementy sterujące czasem i warunkami obróbki chem. oraz warunkami ekspozycji w procesach kopiowania.
preemfaza
[łac.-gr.],
telekom. operacja polegająca na uwydatnianiu składowych widma transmitowanego sygnału, przypadających na pewne pasma częst., w stosunku do odpowiednich składowych przypadających na pozostałe pasma;
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia