Encyklopedia PWN - rzetelne źródło informacji

Olimpijskie igrzyska polscy mistrzowie olimpijscy

Olimpijskie igrzyska polscy mistrzowie olimpijscy

Hasła powiązane
reklama
Olimpijskie igrzyska — polscy mistrzowie olimpijscy

 

Polacy — mistrzowie olimpijscy
Rok Mistrz Dyscyplina
1928 Halina Konopacka lekkoatletyka
1932 Janusz Kusociński lekkoatletyka
1932 Stanisława Walasiewicz lekkoatletyka
1952 Zygmunt Chychła boks
1956 Elżbieta Duńska-Krzesińska lekkoatletyka
1960 Zdzisław Krzyszkowiak lekkoatletyka
1960 Ireneusz Paliński podnoszenie ciężarów
1960 Kazimierz Paździor boks
1960 Józef Szmidt lekkoatletyka
1964 Waldemar Baszanowski podnoszenie ciężarów
1964 Józef Grudzień boks
1964 Egon Franke szermierka
1964 Marian Kasprzyk boks
1964 Jerzy Kulej boks
1964 Józef Szmidt lekkoatletyka
1964 sztafeta kobiet 4 × 100 m lekkoatletyka
1968 Waldemar Baszanowski podnoszenie ciężarów
1968 Irena Kirszenstein-Szewińska lekkoatletyka
1968 Jerzy Kulej boks
1968 Jerzy Pawłowski szermierka
1968 Józef Zapędzki strzelectwo
1972 Władysław Komar lekkoatletyka
1972 Jan Szczepański boks
1972 Zygmunt Smalcerz podnoszenie ciężarów
1972 Witold Woyda szermierka
1972 Józef Zapędzki strzelectwo
1972 drużyna florecistów szermierka
1972 drużyna piłkarzy piłka nożna
1972 Wojciech Fortuna skoki narciarskie
1976 Kazimierz Lipień zapasy
1976 Janusz Pyciak-Peciak pięciobój nowoczesny
1976 Jerzy Rybicki boks
1976 Irena Szewińska lekkoatletyka
1976 Tadeusz Ślusarski lekkoatletyka
1976 Jacek Wszoła lekkoatletyka
1976 drużyna siatkarzy siatkówka
1980 Jan Kowalczyk jeździectwo
1980 Władysław Kozakiewicz lekkoatletyka
1980 Bronisław Malinowski lekkoatletyka
1988 Waldemar Legień judo
1988 Andrzej Wroński zapasy
1992 Waldemar Legień judo
1992 Arkadiusz Skrzypaszek pięciobój nowoczesny
1992 drużyna pięcioboistów pięciobój nowoczesny
1996 Robert Korzeniowski lekkoatletyka
1996 Mateusz Kusznierewicz żeglarstwo
1996 Renata Mauer strzelectwo
1996 Paweł Nastula judo
1996 Ryszard Wolny zapasy
1996 Andrzej Wroński zapasy
1996 Włodzimierz Zawadzki zapasy
2000 Renata Mauer strzelectwo
2000 Robert Korzeniowski lekkoatletyka
2000 Tomasz Kucharski, Robert Sycz wioślarstwo
2000 Szymon Ziółkowski lekkoatletyka
2000 Kamila Skolimowska lekkoatletyka
2004 Robert Korzeniowski lekkoatletyka
2004 Tomasz Kucharski, Robert Sycz wioślarstwo
2004 Otylia Jędrzejczak pływanie
2006 Justyna Kowalczyk biegi narciarskie
2008 Tomasz Majewski lekkoatletyka
2008 Leszek Blanik gimnastyka sportowa
2008 Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasilewski wioślarstwo
2010 Justyna Kowalczyk biegi narciarskie
2012 Tomasz Majewski lekkoatletyka
2012 Adrian Zieliński podnoszenie ciężarów
Wydawnictwo Naukowe PWN Księgarnia Internetowa PWN
Copyright © 2010 WN PWN